Şii'lerden Kuran'ı kerime karşı iftira

Şia (İsna Aşeriye, İmamiye, Caferilik, Alevilik, Nusayrilik vs) Mezhebinin gerçek mahiyetine ve düşüncesine dair TÜRKÇE İLK DEFA YAYIMLANAN VE Şİİ ALİMLERİN ORİJİNAL KİTAPLARINDAN çevirilen bilgi, belge ve dökümanları paylaşmaya devam ediyoruz.

Özellikle Türkiye’de çeviri külliyatı ile aşırı şekilde Şia ve İran yanlısı kesilen propagandacı kesimlerin de ilk defa yayımlanan bu eserler ve bilgilerle hakikatten bir nebze de olsa haberdar olacaklarını ümit ediyoruz. Bu kitaplar ve bilgiler niçin Şiilerin ve Şii mezhebinin İslam’ın genel olarak dışında bir oluşum, grup ve yapı olarak vasıflandırıldığını hiç yoruma mahal bırakmadan gözler önüne seriyor…Şii mezhebinin en temel karakteristiği olan Kur’an-ı Kerim’in bozulduğu, tahrif edildiği, eksik bırakıldığı gibi İslam dışı bir düşünceyi taşıyan kitabı paylaşıyoruz okurlarımızla…BİLGİLER

Evail el Makalat adlı bu eserde Şii alimleri bakınız neler söylüyorlar? Eserin 91. sayfasında Kur’an-ı Kerim’in telif edilmesi esnasında (haşa) eklemeler ve çıkartmalar olduğu iftirası atılmaktadır.

Kur’an-ı Kerim’in bazı zalimler eliyle silindiği ve eklenen şeyleri havi olduğu iddia edilirken buradaki zalimler de doğal olarak Kur’an-ı Kerim’i ilk toplayan cennetle müjdelenen Sahabi, ilk halife Hz. Ebubekir (ra) ve Kur’an-ı çoğaltan Hz. Osman (ra)’dır.

İşte Şii anlayışının sinsi ve bir o kadar da çirkin diyalektiği…İslam itikadının en temel ögelerinden biri olan Kur’an’ın mevsukiyeti noktasında İslam’a akıllarınca darbe vuran bu zihniyet, ardından da Sünneti ve İslam’ın yaşam biçimini örnekleriyle günümüze kadar gelen Sahabeleri hedef almaktadır. Zaten sonrasında da bu zihniyet Müslümanların kahır ekseriyetini temsil eden Ehli sünnet kesimi nasibiler gibi kodlarla tekfir etmektedirler.

Tüm bu sapkın düşünce mensubu Şii, Caferi kesimler Allah, Kur’an, Peygamber, Kıble, vahdet teraneleriyle müfsit zihniyetlerinden zerre kadar taviz vermeden Müslüman dünyasında fitne, bölücülük ve kargaşanın çıkmasına sebebiyet vermektedirler

Yorumlar

Sii sunni

Ben boyle bir eser yazan zihniyetin shii oldugunu zann etmiyorum, cunki bende shiyim ve bu bu gibi fikirleri kabul etmiyorum. Eyer acik ashkar kuranin tahrif edildiyi ile ilgili kitap yazan ve kendini shii sayan biri varsa deyil sii hic musulman bile degil, ve ben sormak istiyorum: recm ayetini kecinin yediyini söyleyen kimdi?

madem öyle

peki neden televizyonlarda, medyada veya insanlarin haberdar olabilecekleri bir yerde ehli sünnetten bir hoca bir alevi dedesi ile yada bir sii müsteit ilie istisareden kaciyor, ayriyetten ehli sünnet kaynaklarindaki birbiriyle örtüsmeyen kaynaklar göz önünde bulunduruldugunda kacamak cevaplarla gicistiriliyor ve soru bu konuda soru sorana kafir damgasi yapistiriliyor?

CVP:madem öyle

Sanırım sizi ikna etmek için böyle bir propaganda yapıyorlar. Bizimle tv önünde konuşamazlar, karşımıza çıkamazlar, biz onları alt ederiz vs. vs.

Bu tarz tv önünde vs oturup inanç tartışması yapılması da yersiz olacaktır. Özellikle ülkemize karşı bölme girişimleri vs. gibi ortamlarda tvler üzerinden bu tarz tartışmalar daha çok kutuplaşmaya itecektir. Asırlarca islam alimleri yazdıkları eserlerle bu tartışmaları zaten yapmışlardır. Açıp o eserleri okumak yeterli.

Ehli sünnet eserleri birbiri ile örtüşmüyor mu demişssiniz, biz ne kadar delilleri ile ortaya koysak sizin KAFANIZIN İÇİNDEKİ ile örtüşmediği sürece fayda vermez!

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

Anket

Sitemizde nelere öncelik verilmesini istersiniz:

Son yorumlar